خدمات مرکز

صدور کارنامه بهره وری انرژی

جشنواره ملی بهره وری از سال 1383 اقدام به اندازه گیری شاخص های بهره وری نموده و تاکنون شاخص های اقتصادی و بهره وری بیش از 5000 سازمان تولیدی، خدماتی و بازرگانی را در قالب 50 بخش اقتصادی اندازه ­گیری و تجزیه و تحلیل نموده و همه ساله نتایج اندازه گیری خود را به صورت رایگان در قالب کارنامه های بهره وری در اختیار اعضا قرار می دهد.

مشاهده نمونه کارنامه بهره وری انرژی

 

مسابقه ملی مصرف بهینه انرژی

یکی از رویدادهای جشنواره ملی بهره وری، بخش مسابقه ملی مصرف بهینه انرژی است. در این مرحله، بنگاه های اقتصادی برتر به تفکیک گروه های صنعتی بر اساس روند 5 ساله شاخص های بهره وری انرژی معرفی می گردند. برای سنجش عملکرد بنگاه های برتر، سامانه داوری آنلاین شاخص های بهره وری طراحی شده است که از این طریق، برای انتخاب بنگاه های برتر از نظر خبرگان صنایع مختلف استفاده می شود. در حال حاضر بیش از 4500 داور در این سامانه داوری ثبت نام کرده و همه ساله در فرآیند انتخاب بهره ور ترین بنگاه های اقتصادی مشارکت می کنند.
 از ميان نامزدهاي منتخب کمیته علمی جشنواره در هر زیربخش، نامزدي كه از حداقل تعیین شده کمیته علمی بالاتر باشد و بالاترین و پایدارترین شاخص بهره وری انرژی را با رای کمیته داوران آنلاین داشته باشند به عنوان الگو در سطح کشور معرفی و حایز دریافت لوح تقدیر از عملکرد شاخص بهره وری انرژی خواهد شد.

اعضای محترم مرکز در صورت ارسال صورت های مالی حسابرسی شده (سه سال اخیر) به همراه یادداشت های تکمیلی خود می توانند در مسابقه ملی بهره وری حضور یافته و بازخورد مسابقه را در قالب کارنامه رایگان دریافت نمایند.

خواهشمند است صورت های مالی حسابرسی شده (سه سال اخیر) خود را  به ایمیل info@necr.ir ارسال نمایید.

 

ارایه گزارش های بهینه کاوی

مرکز ملی رتبه بندی مصرف انرژی  آمادگی خود را برای ارایه آمار، اطلاعات مقایسه ای و تجزیه و تحلیل های حاصل از آن، به  سازمان های عضو مرکز اعلام می دارد تا از این طریق این سازمان ها را در ارتقا شاخص بهره وری انرژی خود یاری رساند.

 

گزارش تحلیل شاخص بهره وری انرژی

اعضای محترم در صورت تمایل به دریافت بسته ویژه اندازه گیری و تحلیل شاخص های انرژی شامل شاخص های:

  • بهره وری انرژی
  • سرانه هزینه انرژی
  • ارزش ستانده به هزینه انرژی
  • درصد هزينه انرژي به هزينه كل توليد
  • درصد هزینه انرژی در ورودی کل

درخواست خود را به این مرکز ارسال نمایند

برگزاری دوره های آموزشی

با توجه به اهمیت موضوع انرژی و همچنین ضرورت اندازه گیری و پایش مصرف انرژی در سازمان های دولتی، خصوصی و عمومی مرکز ملی رتبه بندی مصرف انرژی اقدام به برگزاری دوره آموزشی جامع مدیریت انرژی نموده است.

سرفصل های دوره:

آشنایی با الزامات قانونی در ارتباط با مصرف انرژی

آشنایی با  استاندارد ایزو 50001:2011

آشنایی با نحوه محاسبه شاخص های مالی انرژی

آشنایی با سیستم تاپ رانر